Rubriky
aktuality Nezařazené

Letošní seminář pro pěstounské rodiny 2020

Víkendový  seminář pro pěstounské rodiny se letos konal začátkem září na už obvyklém místě – hotelu Allvet. Téma semináře bylo velmi široké- Identita. Není divu, že prvním přednášejícími byla psycholožka Mgr. Tereza Nagy Štolbova. Kdo zná její knihu Dcera padajícího listí, se nebude divit, že posluchači byli nadšení – čas utekl rychle, vyprávění zaujalo každého, někdo byl příběhem zaskočen, někoho vyprávění zaujalo, někoho dohnalo k slzám. Moc děkujeme za čas, za vyprávění psycholožce Nagy… Několik následujících hodin skupina už pracovala pouze za účasti psycholožek Vyškovské poradny. Sobotní dopolední vyprávění Mgr. Igora Nosála, PhD. pomohlo více teoreticky ukotvit probírané téma (přednáška „Zraněné biologické kořeny, zraněná identita“ ). Zpětné vazby posluchačů znovu byly velkým oceněním práce dr. Nosála. 

Když na závěr druhého dne vkročily do místnosti ke svým rodičům děti jako indiánská skupina, rodiče jen koukali…pak se snažili fotit…když tři kluci předvedli svou mrštnost, pohybovou koordinovanost, rovnováhu, salta… to už rodiče zůstali úplně “paf”, bylo to milé překvapení…do reality se vrátili, když se najednou skupina dětí propojila a všichni začali recitovat báseň, kterou  sami složili… Všichni byli potěšení, zaskočení a také dojatí.

Přání pro děti, které vytvořili rodiče, byla taková příjemná ale skoro nenápadná tečka za celou akcí. Věříme, že každý odjížděl s pocitem užitečně stráveného času, získal inspirace, nápady, co stojí za to vyzkoušet v každodenním životě. 

Děkujeme všem účastníkům semináře a těšíme se na podobné setkání příští rok na jaře.